در نشست «یاد تو» بررسی شد؛ همگرایی مبارک سینما، موسیقی و شعر/ تهیه و تنظیم: رضا میرمحرابی

چاپ ایمیل تاریخ انتشار:

yade to

نشست بررسی آلبوم صوتی «یاد تو»، عاشقانه‌های علیرضا بهرامی با صدای مهرداد اسکویی، که چندی پیش ازسوی واوبوک (واوخوان) انتشار یافت، در خانه هنر برگزار شد.در این نشست علیرضا بهرامی (شاعر)، مهرداد اسکویی (فیلمساز و گوینده اثر) و مسعود شهریاری (مدیر تولید کتاب صوتی) حضور داشتند.

رونمایی از رمان (راز کوچه باغ هفت توت)نوشته ی:(مرتضی حاتمی)در دانشگاه رازی کرمانشاه

چاپ ایمیل تاریخ انتشار:

ronamei henattiونمایی از رمان (راز کوچه باغ هفت توت)نوشته ی:(مرتضی حاتمی)در دانشگاه رازی کرمانشاه

به گزارش سرویس چاپ و نشر کانون فرهنگی چوک-روز چهارشنبه ۲۶ مهرماه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در مراسمی که در کتابخانه ی مرکزی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد، رمان نوجوان (راز کوچه باغ هفت توت) نوشته ی:(مرتضی حاتمی)نویسنده،بازنویس و عضو انجمن نویسندگان کودک و نوجوان ایران و ۴عنوان دیگر از کتاب های نشر سرانه؛ رونمایی شد.
در این مراسم، حاتمی نویسنده ی کتاب به ارائه ی مقاله ای با عنوان (نگاهی به تاریخ ادبیات کودک و نوجوان در استان کرمانشاه) پرداخت.
رمان (راز کوچه باغ هفت توت)در ۲۶۴ صفحه،۴۰ فصل و به قیمت ۱۸۰۰۰تومان با سرمایه گذاری نشر سرانه در ۱۰۰۰جلد منتشر و توزیع شده است.
در این اثر،مخاطب نوجوان با بخشی از فرهنگ، آداب و رسوم و ... غرب کشور آشنا می شود.
از 《مرتضی حاتمی》 نزدیک به ۴۰ عنوان کتاب در حوزه ی ادبیات کودک و نوجوان و بزرگسال منتشر شده و ۶ کتاب دیگر زیر چاپ دارد و ۵ عنوان از کتاب هایش به زبان های فرانسوی،ترکی آذری و ترکی استانبولی ترجمه شده است.
حاتمی،متولد ۱۳۵۵ در صحنه (کرمانشاه) است.

همایش روز جهانی ترجمه و جشن دوازدهمین سال فعالیت کانون فرهنگی چوک

چاپ ایمیل تاریخ انتشار:

axe poster chook

همایش «روز جهانی ترجمه» و جشن دوازدهمین سال فعالیت «کانون فرهنگی چوک» برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، به گفته مهدی رضایی - دبیر کانون فرهنگی چوک - همایش «روز جهانی ترجمه» ۱۱ مهرماه ساعت ۱۷ در سالن همایش‌های کانون ادبیات ایران به نشانی خیابان مفتح جنوبی، روبه‌روی ورزشگاه شیرودی، کوچه اردلان برگزار خواهد شد.

«شازده کوچولو» رنگ‌آمیزی شد

چاپ ایمیل تاریخ انتشار:

داستان معروف «شازده کوچولو» هم به موج کتاب‌های ضد استرس زنگ‌آمیزی بزرگسالان پیوست. این اثر مشهور جهانی نیز در موج جدید کتاب‌های آرت تراپی (رنگ‌آمیزی بزرگسالان) به الگوهای نقاشی تبدیل و در ایران نیز توسط انتشارات آرادمان منتشر شده است. در این کتاب، جمله‌ها و پاراگراف‌های مشهوری از داستان آنتوان دو سنت اگزوپری (نویسنده شارده کوچولو) نیز به‌صورت دوزبانه‌ی انگلیسی و فارسی در کنار طرح‌ها درج شده است.

کاروان از راه رسید

چاپ ایمیل تاریخ انتشار:

مجله کاروان مهر شماره‎های 13 و 14 منتشر شد. در این شمارهی کاروان در بخش یک نگاه، یک زندگی با مقالاتی از سعید فیروزآبادی، مهشید میرمعزی، فواد نظیری و ... به سراغ اینگه بورگ باخمن، شاعر برجسته اتریشی، رفته‎ایم و در بخش کاروان هنر و ادبیات امروز گلبرگ برزین به زندگی و طراحی‎های کِته کُلویتس پرداخته است.

شب مولوی پژوهان در مرکز دایره‎المعارف بزرگ اسلامی

چاپ ایمیل تاریخ انتشار:

به مناسبت ایام سالروز  تولد مولانا شب مولوی پژوهان در مرکز دایرهالمعارف بزرگ اسلامی در سلسله شبهای بخارا در ساعت پنج بعد از ظهر شنبه یکم مهرماه در سالن همایشهای رایزن این مرکز در نیاوران . کاشانک .نرسیده به آجودانیه . پلاک 210 برگزار می شود.

در این مراسم که با حضور بانو اسین چلبی (بیست ودومین نواده حضرت مولانا از اعقاب سلطان ولد) که از قونیه برای شرکت در این شب سفر کرده اندبه همراه استادان برجسته مولوی پژوه زبان فارسی: دکتر محمد علی موحد ، دکتر محمد استعلامی ، دکتر توفیق سبحانی ، و استادمحمد بردبار سخنرانی هایی ارایه می شود . در بخشی از این مراسم نشان بنیاد المللی مولانا از سوی خانم اسین چلبی به ریاست مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی کاظم موسوی بجنوردی اهدا می شود. در این بخش خانم فروزنده اربابی عضو ایرانی بنیاد بینالمللی مولانا خانم چلبی را همراهی خواهند کرد. همچنین هنرمند ارجمند سالار عقیلی قطعاتی از سرودههای مولانا با همراهی نی اجرا خواهد کرد.

شب مولوی پژوهان در ساعت پنج بعد از ظهر شنبه یکم مهر ماه در سالن همایشهای رایزن در دایرهالمعارف بزرگ اسلامی به نشانی نیاوران . کاشانک .نرسیده به آجودانیه. پلاک210برگزار می شود.(ورود برای همه ازاد است).

شب مه لقا ملاح

چاپ ایمیل تاریخ انتشار:

به منظور بزرگداشت از یک عمر پربار و خدمت  و ایجاد انگیزه به حفظ محیط زیست سرزمین ما ایران در بیش از هشت دهه از زندگی خانم ملاح شبی به افتخار او با همکاری مجله بخارا و چند موسسه و مجله صنوبر در ساعت پنج بعداز ظهر چهارشنبه بیست و دوم شهریور در کانون زبان فارسی برگزار میشود. در این مراسم نوش افرین انصاری، دکتر شیوا دولتآبادی، رخشان بنیاعتماد، اسماعیل کهرم و مجتبی میرطهماسب سخنرانی خواهند کرد و همچنین فیلم مستند "همه درختان من" به کارگردانی رخشان بنیاعتماد به نمایش درمیآید.

مهلقا ملاح فعال محيط زيست، در سال ١٢٩٦ متولد شد. وی فرزند خديجه افضل وزيری و نوه بیبیخانم استرآبادي است، و پس از تحصيل در فلسفه علوم تربیتی  و جامعهشناسي از دانشگاه تهران مدرك فوقليسانس جامعهشناسي گرفت و برای تحصيل به پاريس رفت و از دانشگاه سورين مدرك دكتراي جامعهشناسي گرفت و به ايران بازگشت. پس از مدتیدر كتابخانه دانشگاه تهران مشغول كار شد و در سال ١٣٤٧ به رياست كتابخانه مؤسسه  تحقيقات روانشناسي برگزيده شد .  خانم ملاح پس از بازنشستگی وقت خود را در راه مبارزه با آلودگی محيط زيست گذاشت و در سال ١٣٧٢ با همراهي همسرش و چندين استاد دانشگاهِ علاقمند به محيط زيست سازمان غيردولتی زيست محيطی بنام ( جمعيت زنان مبارزه با آلودگی محيط زيست) را بنيان گذاشت و از وی به عنوان مادر محيط زيست ياد ميشود و اکنون در سن ١٠٠ سالگی ساكن تهران هستند.

خیابان ولی عصر .سه راه زعفرانیه . خیابان عارف نسب . پلاک 12 کانون زبان فارسی(بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار)

مجله بخارا یکصد و بیستمین شماره‎اش را منتشر کرد

چاپ ایمیل تاریخ انتشار:

یکصد و بیستمین شماره مجله بخارا با سروده‎هایی منتشر نشده از ه.ا.سایه و مقالاتی از استادان: محمد علی موحد، محمدرضا شفیعی کدکنی، داریوش شایگان، محمدرضا باطنی، سید مصطفی محقق داماد،نصرالله پورجوادی، بهاءالدین خرمشاهی و... منتشر شد. با هم مرور می کنیم فهرست مطالب یکصد و بیستمین شماره مجله بخارا که از صبح سه شنبه توزیع میشود

تعمیر با جراحت¬های اضافه سومین مجموعه شعر محمدعلی حسنلو به چاپ دوم رسید

چاپ ایمیل تاریخ انتشار:

تعمیر با جراحت­های اضافه سومین مجموعه شعر محمدعلی حسنلو که در سال ۱۳۹۳ توسط انتشارات نصیرا منتشر شده بود به چاپ دوم رسید. حسنلو در این کتاب شاعری است با رویکردهای درون­گرایانه و همین­طور اجتماعی-اعتراضی. تعمیر با جراحت­های اضافه در دو دفتر طراحی شده است که دفتر اول با نام تعمیر با جراحت­های اضافه و دفتر دوم با نام لنزهای مضطرب است که در کنار یکدیگر حاوی پنجاه و سه شعر از این شاعر می­باشند. از حسنلو پیش از این دو کتاب الکترونیکی با نام ­های یک دقیقه سکوت و گنجشکی با حنجره ­ی زخمی به ترتیب در سال­های ۱۳۸۹ و ۱۳۹۱ منتشر شده است. همچنین مجموعه شعر سوال­ها دیگر کتاب این شاعر در سال ۱۳۹۵ به همت نشر نصیرا گردیده است. شعر از دفتر اول این مجموعه:

رمان عاشقانه – اجتماعی «کپی پیست من» چاپ شد

چاپ ایمیل تاریخ انتشار:

رمان عاشقانه – اجتماعی «کپی پیست من» آخرین کتاب چاپ شده از منصوره فیض بخشیان است.این رمان که کمتر از یک ماه از انتشارش می گذرد مخاطبین قابل توجهی را به خود جلب کرده است.بانک شاعران جوان کشور و انجمن کشوری نیایش این کتاب را به عنوان رمان برگزیده معرفی کردند.شاید ویژگی قابل توجه این رمان توصیف خانواده ای سنتی ، متعادل و نزدیک به زندگی مردم جامعه مان باشد و همین ویژگی این اثر را ملموس تر و جذاب تر کرده است.موضوع داستان و عامل شکل گیری چنین داستانی که اوایل کتاب به خوبی توصیف شده واقعی است.سبک روان و بی تکلف رمان باعث شده این کتاب در شمار رمان های پر مخاطب نسل جوان قرار گیرد.گفتار عامیانه ای که بین شخصیت های داستان شکل گرفته و لحن و گویشی که به زبان مردم کوچه و بازار نزدیک است باعث فهم بهتر آن شده است.این رمان که دومین رمان منصوره فیض بخشیان است علی رغم تفاوت های اساسی که با اثر قبلی دارد همچون رمان قبلی ، رمان "زود قضاوت نکن" پر مخاطب بوده و می توان گفت درصد زیادی از مخاطبان این دو رمان را نسل جوان تشکیل می دهند.از آثار دیگر این نویسنده می توان به مجموعه متون ادبی و دل نوشته با عنوان "رویای خیس" اشاره کرد.

جلسات ادبی تفریحی

jalasat adabi tafrihi

اطلاعات بیشتر

مراسم روز جهانی داستان با حضور استاد شفیعی کدکنی، استاد باطنی و استاد جمال میرصادقی
جلسات ادبی تفریحی کانون فرهنگی چوک
روز جهانی داستان و تقدیر از قبادآذرآیین سال 1394
روز جهانی داستان و تقدیر از فریبا وفی سال 1395
یازدهمین جشن سال چوک و تقدیر از علی دهباشی شهریور 1395

جلسات کارگاهی آزاد

jalasat kargahi azad

اطلاعات بیشتر

تماس با ما    09352156692

اشکال یابی جوملا

جلسه

اطلاعات مشخصات

حافظه استفاده شده

پرس و جو پایگاه داده