اندر فوائد کتاب «نان گرسنه!» نویسنده «روح اله کرهانی شیرازی»؛ «علی ربیعی(ع-بهار)»/ اختصاصی چوک

چاپ ایمیل تاریخ انتشار:

ali rabieکتاب خوب شروع می‌شود و در عین حال پایان مناسبی هم دارد و لذا برای اینکه کتابی خوانده شود این دوشرط اولیه در زیر و بم آن مستتر که نه بلکه واضع و مبرهن است! که از قدیم گفتن یا می گن مشت نمونه خروار است و حالا حکایت همین کتابی ست که در پی شرح بی تفسیر جریانش هستم و البته نیازی به تفسیر ندارد...

زنستان و اصلاحات اجتماعی نویسنده «شارلوت پرکینز گیلمن»؛ «وفا کشاورزی»/ وفا کشاورزی

چاپ ایمیل تاریخ انتشار:

vafa keshavarziiرمان زنستان را شارلوت پرکینز گیلمن نویسنده‌ی زن آمریکایی در اوایل قرن بیستم نوشت و نوشین احمدی خراسانی در سال 1390 آن را به فارسی ترجمه کرد. زنستان، رمانی آرمانشهری است که توسط نشر توسعه به چاپ سوم رسیده است.آرمانشهر گیلمن یکی از آثار پیشرو در زمینه‌ی ادبیات فمنیستی است.

نگاهی به داستان «کلیسای جامع» نویسنده «ریموند کارور»؛ «میترا قاضوی»/ اختصاصی چوک

چاپ ایمیل تاریخ انتشار:

mitra ghazavi«چیزها آن طور که به نظر می‌رسند نیستند!» «چه کسی واقعاً کور است؟» مردد بودم که متن را با کدام جمله از جملات بالا شروع کنم؟ با جمله‌ی معروف اول یا جمله‌ی دوم؟ در نهایت به این نتیجه رسیدم که فرقی نمی‌کند، چون همواره چیزها آن طور که به نظر می‌رسند نیستند و هرگز هم نخواهیم فهمید که چه کسی واقعاً کور است و بینای واقعی کیست!

یادداشتی بر رمان «برای زندگی‌ام» نویسنده «آناهیتا شکرالهی»؛ «زهرا دستاویز»/ اختصاصی چوک

چاپ ایمیل تاریخ انتشار:

zahra dastavizz

رمان "برای زندگی‌ام" کتابی است به قلم "آناهیتا شکراللهی" که در 207 صفحه توسط انتشارات مینوفر مشهد در سال جاری (1396) به چاپ رسیده است. همانطور که می‌دانیم هر اثر هنری و در سطحی خردتر، هر اثر ادبی، پیامی با خود به همراه دارد و در سطر سطر هر کتابی مقصودی نهفته است که خواننده را به تفکر و تعمق در آن وامی‌دارد و ذهن را به کنکاش و پیگیری آن چه که قصد نویسنده از نگارش آن‌ها بوده تشویق می‌کند.

چارلز دیکنز؛ نویسنده‌ای اخلاق گرا «علی ربیعی»/ اختصاصی چوک

چاپ ایمیل تاریخ انتشار:

ali rabieبعضی نویسنده‌ها و آثارشان تاثیر آنی بر خواننده دارند می‌خوانی و بعد تمام چنانکه همه کسانی که اهل خواندن کتاب هستند این تجربه‌ها را داشته‌اند بی‌آنکه تاثیر و  بازتابی از اثربرای آینده در ذهنشان مانده باشد مثل خواب‌هایی که می‌بینیم فقط بدرد فراموشی و خاموشی میایند زیرا که این آثار و

اهمیت تعلیق در ادبیات «نوید فرخی»/ اختصاصی چوک

چاپ ایمیل تاریخ انتشار:

navid farokhi

بی‌شک آرزوی هر نویسنده‌ای است تا داستان‌هایی بنویسد که خوانندگان صفحاتش را بی وقفه بخوانند و ورق بزنند. اگر داستان جالب باشد و به خوبی روایت شود، خوانندگان برای مطالعه کنجکاو خواهند بود. درحالی که کنجکاوی خوانندگان مسلماً امری ضروری است، اما مدیریت کنجکاوی‌شان تحت کنترل نویسنده است.

جلسات ادبی تفریحی

jalasat adabi tafrihi

اطلاعات بیشتر

مراسم روز جهانی داستان با حضور استاد شفیعی کدکنی، استاد باطنی و استاد جمال میرصادقی
جلسات ادبی تفریحی کانون فرهنگی چوک
روز جهانی داستان و تقدیر از قبادآذرآیین سال 1394
روز جهانی داستان و تقدیر از فریبا وفی سال 1395
یازدهمین جشن سال چوک و تقدیر از علی دهباشی شهریور 1395

جلسات کارگاهی آزاد

jalasat kargahi azad

اطلاعات بیشتر

تماس با ما    09352156692