• خانه
  • خبر
  • آی‌فیلم «پاییز صحرا» را با کیفیت جدید پخش می‌کند

آی‌فیلم «پاییز صحرا» را با کیفیت جدید پخش می‌کند

چاپ ایمیل تاریخ انتشار:

 

شبکه «آی فیلم» یکی از سریال‌های ماندگار سال 1364 با عنوان «پاییز صحرا» را با کیفیتی جدید و اصلاح رنگ تصاویر پخش می‌کند.

روابط عمومی شبکه جهانی آی‌فیلم به ایسنا اعلام کرد، «از روز پنجشنبه، 19 اردیبهشت و از ساعت 21 و 30 دقیقه به وقت تهران قسمت‌های سریال «پاییز صحرا» به صورت هفتگی پخش و در روزهای جمعه در ساعت‌های 5 و 30 دقیقه و 13 و 30 دقیقه تکرار خواهد شد.

تعدادی از سریال‌های ایرانی در دهه‌ی 60 از مضامین درخشان و مفیدی برخوردار بودند. در مجموع، دوران درخشان مجموعه‌سازی در تلویزیون ایران همان دهه‌های 60 و 70 است. در آن سال‌ها تاریخ و ملودرام دو ژانر مورد علاقه فیلمسازان بود. تمرکز روی موضوعات خانوادگی و تمایل سازندگان و مخاطبان به ژانر ملودرام هم از ویژگی های برخی سریال های آن دوران بود. بسیاری از این مجموعه‌ها بهترین اثر سازندگانشان تا به امروزبه شمار می آیند و خود آنان نیز هرگز نتوانستند موفقیت این سریال ها را تکرار کنند.

هنوز شاید برخی قدیمی‌ترها سریال هایی چون پاییز صحرا را به یاد داشته باشند. "پاییز صحرا"، سریال مشهوری بود که با بازی شهلا میربختیار در سال

1365 پخش شد. در سریال «پاییز صحرا» مرحوم جمیله شیخی نقش منفی ماندگاری را بازی کرد و شهلا میر بختیاری با نقش صحرا در یادها ماند.

امام خمینی (ره) در پاسخ به اعتراض برخی از علما نسبت به پخش این سریال در آن زمان، ضمن تایید پخش "پاییزصحرا" اظهار فرموده بود : من در این

فیلم نشانه‌هایی از خلاف عفت یا عوامل انحراف و تحریک نمی‌بینم.

اسدالله نیک‌نژاد، کارگردانی این مجموعه تلویزیونی را به عهده داشت و مهرداد فخیمی نیز مدیر فیلمبرداری این سریال بود. جمشید مشایخی - شهلا میربختیار (صحرا) - جمیله شیخی (مادر ساسان)- داریوش مودبیان (ساسان)- اسماعیل داورفر - مهری ودادیان - رضا هوشمندنیز بازیگران " پاییز صحرا" بودند.»

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جلسات ادبی تفریحی

jalasat adabi tafrihi

اطلاعات بیشتر

مراسم روز جهانی داستان با حضور استاد شفیعی کدکنی، استاد باطنی و استاد جمال میرصادقی
جلسات ادبی تفریحی کانون فرهنگی چوک
روز جهانی داستان و تقدیر از قبادآذرآیین سال 1394
روز جهانی داستان و تقدیر از فریبا وفی سال 1395
یازدهمین جشن سال چوک و تقدیر از علی دهباشی شهریور 1395

جلسات کارگاهی آزاد

jalasat kargahi azad

اطلاعات بیشتر

تماس با ما    09352156692